Nodibinājums “ViedDoma”, īstenojot Bauskas novada pašvaldības projektu, kopā ar sadarbības partneriem noslēdz otro raidieraksta sezonu.

Otrajā sezonā tapuši vairāki raidieraksti, piemēram, raidieraksts “ViedDoma”, “Ar zāģi uz jūs”, “Klačotava”, “Dzimtai pa pēdām”. Katrs raidieraksts veidots savā žanrā. Visvairāk skatītā sērija bijusi intervija ar folkreisistu ģimeni Robertu Čekšu un Lindu Rotbergu, kad viņi viesojās raidieraksta “Ar zāģi uz jūs” filmēšanā. “Klačotava” šosezon bija izaicinājumiem pilna. Pirmkārt, tādēļ ka šosezon tikai izveidots šis raidieraksts, otrkārt, jaunieši vēlējās izaicināt sevi un aicināt sabiedrībā zināmas personības, kas ir zināmas gan Bauskas novadā, gan Latvijā. “Ar zāģi uz jūs” pirmo reizi raidieraksta vadītāji izmantoja intervijas metodi, lai tiktos ar Bauskas novadā zināmiem sportistiem.

Tapuši ne tikai raidieraksti, bet arī intervijas un apskati no Bauskas novada svētkiem un festivāliem, vēsturisko raidījumu sērijas “Daļa manis”, kurā vēstīts par Bauskas novada svarīgiem vēsturiskie atradumiem.

Jāteic, ka lielākā daļa jauniešu veidotā satura tika veidota tiešraižu formātā, kas ļāva pulcēt lielāku skatītāju auditoriju, deva iespēju piesaistīt vairāk sekotāju. Nodibinājums “ViedDoma” arī lēma visu jauniešu saturu publicēt platformā “YouTube”, bet kā reklāmas platformas izmantot platformu “Facebook”, “Instagram” un “TikTok”.Ja analizē statistikas datus, tad var teikt, ka “latiņa ir augstu pacelta”. Kopš 2. sezonas sākuma, 1. jūlija, kanāla saturu ir skatījušies 16 887 reizes, bijušas 1200 skatīšanās stundas, piesaistīti 16 jauni dalībnieki, kā arī piesaistīti 204 jauni abonenti platformas “YouTube” kanālā.


Visvairāk skatītā sērija bija vēsturisko raidījumu cikla “Daļa manis” sērija par kolhozu “Uzvara”, kuru noskatījušies 2115 skatītāji, ļoti skatīta bija arī “Bauska TASTE” festivāla video apskats, kas divos videoklipos pulcēja vairāk kā 1700 skatītāju. Jāteic, ka visi dati iegūti tikai par platformas “YouTube” saturu.

Nodibinājums “ViedDoma” izveidojis arī Bauskas novada skolu jaunatnes medijpratības treneru tīklu, kur piesaistīti 11 jaunieši, kas būs medijpratības treneri Bauskas novada skolās.

Trešajā raidījumu sezonā taps jauni raidījumi, tiks veidots jauns formāts jau esošajiem raidierakstiem. Trešajai sezonai jaunieši jau gatavojas – mācās stradāt ar montāžas programmām, veido scenārijus, plānus, iepazīt audio un video tehniku.

Aicinām sekot nodibinājuma “ViedDoma” sociālo tīklu kontiem platformā “Facebook”, “Instagram”, “YouTube” un “TikTok”.