Raidījumi, ieraksti un tiešraides

"ViedDoma" piedāvā izmantot savu multimediju studiju, un organizē vairākus podkāstus ar jauniešu iesaisti.Raidieraksts "ViedDoma"

Cilvēki ir pieraduši skatīt mediju vidē tikai virspusējās ziņas – sajūsmināties par slavenībām vai sportistu sasniegumiem, dzīvot ar pārliecību, ka, aizejot pensijā, viss beidzas vai ka uzņēmējdarbība ir kaut kas tik sarežģīts, un ka ar to nodarbojas tikai pārcilvēki. Lai radītu plašāku izpratni par šādām tēmām, par kurām bieži vien sabiedrībā ir aizspriedumi un nepietiekamas zināšanas, tapis podkāsts "ViedDoma", kurā tiksies jaunieši, eksperti un viedokļu līderi. Medijpratība ir mācība ne tikai par mediju saprašanu, viltus ziņām, bet cilvēku izglītošana viņiem aktuālajās tēmās.


Podkāstu iespējams klausīties "ViedDomas" platformās "YoutTube" un "Spotify".

Raidieraksts "Ar zāģi uz Jūs"

Sporta apskatnieki Krišjānis Kugrēns un Uldis Varnevičs ielūkojas sporta pasaulē – vēro sacensības, iztaujā sportistus un trenerus. 2. sezonas laikā tiešraidē iztaujāti kā Bauskas novadā, tā Latvijā zināmi sportisti – Gerda Kerija Dreimane, Anda Lita Vāvere, Nils Slakteris u.c.

Podkāsta saturu veido 8 jaunieši, kas iesaistās podkāsta filmēšanā, tēmu plānošanā, studijas darba organizēšanā un sadarbības partneru meklēšanā, publicitātes materiālu veidošanā. Katra podkāsta sērija “iznāk” reizi nedēļā.Raidieraksts "Klačotava"
Raidījumā tiek pārrunātas aktuālākās tēmas meitenēm – svarīgākie notikumi “daiļā dzimuma aprindās”, uz intervijām aicinātas personības, speciālistes, iedvesmotājas – sievietes. Raidījumu cikls būtu saistošs sieviešu auditorijai. Tiešraidēs runā par sieviešu nodarbinātību, dzimumu līdztiesību, seksismu. Raidījums veidots no sieviešu perspektīvas un dažādu sieviešu pieredzes stāstiem. Diskutēsim par pieredzi, esot sievietei, dažādās jomās un dzīves situācijās, piemēram, darbavietā. Noritēs diskusijas par dzimumu stereotipizāciju, tiks apspriests arī izklaidējošs saturs. Problēma – mūsdienu sabiedrībā vēl arvien sievietes saskaras ar diskrimināciju par savu dzimumu, atalgojums sievietēm bieži ir mazāks kā vīriešiem, puskailas sievietes tiek daudz biežāk izmantotas reklāmās kā puskaili vīrieši. Ar tiešraižu palīdzību šos stereotipus centīsimies mainīt. Raidījumu vadīs trīs jaunietes, baušķenieces.Raidieraksts "Dzimai pa pēdām"

Dzimtas koku pētnieks kopā ar ģimeni, kas vēlas pētīt savu dzimtu, mācīs sabiedrībai, ar ko sākt pētīt savu dzimtas koku, kur un ko, kas ir kā jāmeklē.

Kopā tiks veidotas desmit sērijas, kuras būs atrodamas “ViedDomas” sociālo mediju kontos. Iedzīvotājiem tās būs pieejamas bez maksas. Sērijas iznāks katru nedēļu.
Raidieraksts "Daļa manis"

Raidījums veidots ar mērķi iepazīstināt baušķeniekus, īpaši skolēnus ar Bauskas novadam svarīgiem notikumiem un vēstures atradumiem, piemēram, kolhozu “Uzvara”, Iecavas un Mežotnes kauju, mežabrāļu darbību u.c.

Mērķis – sekmēt Bauskas novada skolēnu piederībasizjūtu savam novadam, savai dzimtai, mērķtiecīgi sniedzot zināšanas par sava novada kultūrvēsturiskajām vērtībām un attīstot skolēnos līdzdalības prasmes un radošumu.